Obec Holasovice

Naše obec - leden 2024

Naše obec - leden 2024 1

Milí spoluobčané,

máte před sebou první číslo letošního obecního zpravodaje, který vám již řadu let dělá společnost a který vám přináší praktické informace o dění v naší obci.

Stojíme na pomyslném startu do nového roku a nevíme, co nám přinese. Po loňské prosincové tragédii v Praze jsme si uvědomili, že ani v naší malé krásné zemi nejsme chráněni před nepředvídatelnými událostmi a jakkoliv můžeme ze svých pozic nabádat občany k ostražitosti, jsou situace, kterým nelze zabránit. Můžeme naše občany vést k větší soudržnosti, spolupráci a semknutosti. A to jak rodin, tak i obecních komunit. V této jednotě je naše síla, je v ní obsažena i pomoc a podpora všem těm, kteří to potřebují. Zajímejme se nejen o své blízké, ale podejme pomocnou ruku i dalším spoluobčanům. Nezavírejme oči ani dveře před lidmi, kteří naši pomoc potřebují, ale neumějí si o ni říct.

A co nás čeká v letošním roce v naší obci? Hlavním úkolem je dokončit stavbu splaškové kanalizace ve Štemplovci a v Kamenci. Vzhledem k současné finanční situaci, kdy tuto stavbu financujeme zatím z vlastního rozpočtu (nedostali jsme dotaci), budeme muset další stavby či drobnější akce pozdržet do doby, kdy bude situace příznivější. Letos budeme realizovat pouze akce a stavby, na které jsme obdrželi či máme schválenou dotaci, a to hřiště na kopanou a výsadbu zeleně ve sportovním areálu v Holasovicích, fotovoltaickou elektrárnu na budově čistírny odpadních vod v Holasovicích, dokončíme stavbu zázemí sportovního hřiště v Loděnici, budeme pracovat na Změně č. 1 Územního plánu Holasovice, nakoupíme vratné nádobí a zahradní kompostéry a připravujeme a snad i zrealizujeme Stavbu dopravní a technické infrastruktury pro čtyři stavební místa v Kamenci v lokalitě „u vodojemu“.

Samozřejmě že musíme myslet na každodenní běžné povinnosti, jako je péče o naše děti v mateřských školách, naše žáky v základní škole, seniory se službou „senior taxi“, knihovny ve všech místních částech, zájmové spolky a sdružení, odpadové hospodářství, životní prostředí apod.

Přeji vám v letošním roce spoustu splněných přání. Přeji vám štěstí, spokojenost, lásku a pevné zdraví. Přeji vám úspěšný vstup do nového roku 2024.

Václav Volný, starosta obce Holasovice

Naše obec - Leden 2024

01 leden 24 02 web.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 2,8 MB
Datum vložení: 2. 2. 2024 1:00
Datum poslední aktualizace: 2. 2. 2024 1:00
Autor: Jaromír Hřivnáč

Obec Holasovice

Stav řeky Opavy a Opavice

113 cm

72 cm

126 cm

Aktuální stavy hladiny v okolí
LG Krnov na Opavě normální
LG Krnov na Opavici normální
KS Opava normální

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální teplota